Karczma Brzozowo.pl

Tworzymy Twoje pyszne wspomnienia

Aloes — wpływ na zdrowie

aloes

Aloes, czyli aloe vera, to roślina występująca w tropikalnych regionach całego świata. Grube liście rośliny zawierają przezroczysty płyn, który może być stosowany do leczenia oparzeń i innych chorób skóry. Sok z aloesu może być również stosowany do zwalczania problemów zdrowotnych, takich jak cukrzyca.

Aloes to roślina o grubych liściach

  • Aloes jest sukulentem, co oznacza, że przechowuje wodę w swoich grubych liściach.
  • Aloes jest rośliną wieloletnią: rośnie przez cały rok i nie umiera zimą.
  • Istnieje ponad 400 gatunków aloesu, z których każdy ma inne właściwości lecznicze i zastosowania (choć nie wszystkie zostały przebadane). najczęściej spotykane rodzaje to aloes zwyczajny, który rośnie głównie w Afryce; barbadensis (lub aloes Barbados), który rośnie głównie w Ameryce Środkowej; amaniensis, który ma właściwości antybakteryjne; i maculata (lub aloes plamisty) o właściwościach przeciwgrzybicznych. Na przykład, naukowcy odkryli, że miejscowe stosowanie wyciągu z aloesu plamistego wykazało „obiecujące wyniki” jako leczenie przeciwzapalne u pacjentów z łuszczycą w porównaniu z leczeniem placebo.

Świeży aloes to najlepszy sposób na uzyskanie korzyści z tej rośliny

Aloes jest sukulentem i rośliną pustynną. Jego właściwości lecznicze są dobrze znane, ale można go również wykorzystać jako składnik żywności lub do zrobienia ciekawych soków.

Aloes to roślina należąca do rodziny liliowatych, ale wyglądem bardziej przypomina rośliny kaktusowe niż tradycyjne kwiaty. Ta wolno rosnąca roślina pustynna ma mięsiste liście o zielonych brzegach i białych do żółtawych w środku (w zależności od odmiany). Aloes zawiera wysoki poziom witamin A, C i E; aminokwasy; minerały takie jak potas, wapń, mangan i magnez; enzymy takie jak amylaza (która rozkłada skrobię), proteaza (rozkłada białko) i lipaza (rozkłada tłuszcz); przeciwutleniacze takie jak chlorofilina; kwas salicylowy, który pomaga rozkładać tłuszcze w organizmie poprzez zwiększenie metabolizmu; glikozaminoglikany, które pomagają w trawieniu; saponiny, które działają jak detergenty, aby pomóc oczyścić toksyny z jelit, aby mogły być wyeliminowane poprzez wypróżnienia lub wydalanie moczu – cokolwiek jest najłatwiejsze dla Ciebie!

Aloes może pomóc przy oparzeniach słonecznych

Aloes jest rośliną, która od wieków była używana do leczenia oparzeń, chorób skóry i wielu innych dolegliwości. Obecnie udowodniono naukowo, że jest skuteczny w leczeniu oparzeń słonecznych, a także pomaga w zdrowiu skóry, o której wiele informacji możesz uzyskać na https://znamiona.pl.

Istnieje wiele korzyści z aloesu dla zdrowia. Może on pomóc złagodzić ból po urazach, takich jak skaleczenia i oparzenia. Aloes jest również znany ze swoich antyoksydantów, które mogą chronić przed tworzeniem się komórek rakowych w organizmie.

Codzienne picie soku z aloesu może nie być dla Ciebie dobre

Codzienne picie soku z aloesu może nie być dla Ciebie dobre.

Sok z aloesu nie jest dobrym źródłem składników odżywczych. Jest to głównie woda, więc nie zawiera wielu witamin ani minerałów. I może powodować biegunkę – co możesz uznać za dobrą rzecz, jeśli masz luźne stolce z powodu zespołu jelita drażliwego (IBS), ale biegunka może być również spowodowana przez inne rzeczy i może pogorszyć IBS, jeśli to jest przyczyną twoich luźnych stolców.

Sok z aloesu nie jest zalecany dla dzieci, kobiet w ciąży i osób z cukrzycą, ponieważ zawiera cukier i wysoki poziom szczawianu, który w niektórych badaniach został powiązany z kamieniami nerkowymi.