Karczma Brzozowo.pl

Tworzymy Twoje pyszne wspomnienia

Najpopularniejsza kawa na świecie

Kawa stanowi jeden z najpopularniejszych napojów na całej ziemi. Wielu ludzi nie wyobraża sobie bez niej życia. Nic tak nie pobudza o poranku, jak filiżanka, mocnej, aromatycznej kawy. Ze względu na wiele swoich walorów największą popularność zyskały ziarna kawy brazylijskiej.

Ziarna kawy brazylijskiej – walory smakowe

Napój przyrządzony z ziaren kawy brazylijskiej charakteryzuje się niskim poziomem kwasowości, co dla wielu smakoszy kawowych stanowi olbrzymią zaletę. Natomiast jej orzechowo-czekoladowy posmak nadaje dodatkowych walorów smakowych. Kawa ta charakteryzuje się przyjemnym i mocno wyrazistym smakiem. Idealnie nadaje się, zarówno do espresso jak i do kaw podawanych z mlekiem.

Najpopularniejsze gatunki kawy brazylijskiej

Do dwóch najpopularniejszych gatunków kawy brazylijskiej zaliczają się Arabica i Robusta.

Kawa zaparzona z ziaren Arabica cechuje się łagodnym smakiem połączonym ze słodkimi nutami. Kawa ta posiada stosunkowo małą zawartość kofeiny. Dzięki temu chociażby w artykule dotyczącym kaw do biura na stronie www.barisci.pl, taka kawa polecana jest często osobom, które lubią pić dużo kaw w biurze.

Choć jest najczęściej wybieraną kawą na świecie, jej uprawa jest zdecydowanie bardziej wymagająca od innych gatunków. Ziarna kawy Arabica są zdecydowanie częściej narażone na różne choroby i insekty. Dlatego też cena jest wyższa niż w przypadku ziaren Robusta.

Kawa sporządzona z ziaren Robusta charakteryzuje się ostrym i wyrazistym smakiem i może mieć nieco gorzki posmak. Zawiera około dwukrotnie większą ilość kofeiny z porównaniu z Arabicą. Jej uprawa jest łatwiejsza, co przekłada się na niższą cenę.

Ziarna kawy brazylijskiej są najczęściej wybieranymi ziarnami do parzenia kawy. Będąc smakoszem kawy, warto samemu przetestować różne rodzaje kawy, by móc wybrać dla siebie te najlepsze.