Karczma Brzozowo.pl

Tworzymy Twoje pyszne wspomnienia

Niezbędne akcesoria podczas imprez plenerowych – sztućce jednorazowego użytku

Podczas różnego rodzaju imprez plenerowych, grillów, pikników, a także dużych wydarzeń, takich jak mecz czy festiwal muzyczny stosuje się jednorazowe naczynia i sztućce. Wyjaśniamy, jakie sztućce jednorazowego użytku są najlepsze.

Sztućce jednorazowe

Do sztućców jednorazowego użytku zalicza się łyżki, widelce i noże wykonane z tworzyw sztucznych, drewna czy bambusa. To niezbędne akcesoria, w które zaopatrują się firmy zapewniające jedzenie podczas różnego rodzaju imprez plenerowych czy festynów, ale i osoby prywatne, które planują zorganizować piknik czy grilla. Co ważne, z tego rodzaju rozwiązaniem można się również spotkać w różnych punktach gastronomicznych, między innymi w restauracjach, kawiarniach, barach, piekarniach, cukierniach czy firmach cateringowych. Sztućce na raz – bez względu na to, z jakiego wykonano je materiału – charakteryzują się trwałością, wysokim poziomem higieny, wygodą, a przy tym są w pełni bezpieczne, posiadają atesty informujące o tym, że mogą mieć bezpośredni kontakt z jakimkolwiek rodzajem żywności. Kolejną zaletą tego typu rozwiązań jest ich bardzo niska cena. Na takie sztućce może każdy sobie pozwolić, ponadto łatwo je transportować i można je kupić w wygodnych opakowań, w których znajduje się spora ilość artykułów. Takie sztućce stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych łyżek, noży i widelców, które wykonano z metalu.

Sztućce z tworzyw sztucznych

Jeszcze do niedawna sztućce z plastiku cieszyły się ogromną popularnością. Były wybierane zarówno przez punkty gastronomiczne, firmy cateringowe, przedsiębiorstwa zapewniające jedzenie na różnego typu imprezach, a także i przez osoby prywatne. Od jakiegoś czasu jednak coraz większa grupa konsumentów decyduje się korzystać z firm, które stosują ekologiczne rozwiązania. Dzieje się tak, ponieważ temat ochrony środowiska naturalnego stał się niezwykle ważną kwestią, która jest porusza bardzo często w przestrzeni publicznej. Takie sztućce plastikowe mają jednak wiele zalet, dzięki którym przewyższają inne rozwiązania – są lekkie, wygodne, wytrzymałe i higieniczne. Dzięki temu, że są niewielkie i cienkie łatwo je przechowywać i przewozić.

Sztućce drewniane i bambusowe

Sztućce jednorazowe z takich materiałów jak drewno czy bambus stanowią ekologiczną alternatywę dla produktów z plastiku. Materiały te są biodegradowalne. Ulegają rozkładowi znacznie szybciej niż tworzywa sztuczne i można je przetworzyć na inne przedmioty. Kraje Unii Europejskiej zamierzają w najbliższych latach całkowicie wyeliminować artykuły z plastiku na rzecz właśnie takich przedmiotów. Punkty gastronomiczne i inne firmy korzystające z sztućców jednorazowego użytku nie muszą się jednak niczym martwić – wystarczy zdecydować się na widelce, łyżki i noże z drewna lub bambusa. Akcesoria z tych materiałów charakteryzują się wszystkimi niezbędnymi właściwościami. Są one trwałe i sztywne, dzięki czemu można pokroić nimi każdy typ jedzenia. Co ciekawe, takie przedmioty mają także wpływ na korzystny wizerunek – konsumenci postrzegają taką restaurację czy firmę jako miejsce przyjazne środowisku. Warto zauważyć, że nie bez znaczenia jest to, gdzie kupuje się tego rodzaju artykuły. Dobrym pomysłem jest hurtownia z opakowaniami, taka jak sklep.ekspertpoludnie.pl. W takich miejscach można kupić w wyjątkowo niskich cenach dużą ilość produktów.