Karczma Brzozowo.pl

Tworzymy Twoje pyszne wspomnienia

Mniej popularne rodzaje diet – 3 przykłady

  1. Dieta śródziemnomorska

Jest to rodzaj diety, który został rozpowszechniony na terenie Hiszpanii, Francji, czy Włoch. W Europie środkowo-wschodniej nie jest on aż tak popularny.

Skupia się przede wszystkim na spożywaniu różnego rodzaju wędlin, zwłaszcza tych chudych, picia znacznej ilości wody niegazowanej, ograniczeniu tłustego mleka i serów, a także unikaniu czynników stresogennych, tudzież smażenia potraw w wysokich temperaturach. Podczas tej diety powinno spożywać się przede wszystkim znaczne ilości ryb, chude wędliny, owoce, warzywa, ciemne pieczywo, makaron, lub rośliny strączkowane.

  1. Dieta DASH

Jest to rodzaj diety, skupiający się na walce z nadciśnieniem. Opiera się ona przede wszystkim na ograniczeniu ilości soli dodawanej do różnego rodzaju potraw. Ponadto podczas prowadzenia tego typu diety zalecane jest spożywanie o wiele większej dawki żywności nieprzetworzonej, mającej fantastyczny wpływ na organizm człowieka.

Odrzuca ona jedzenie białego pieczywa, czerwonego mięsa, czy rzeczy posiadających dość sporą zawartość cukru. Kluczem do sukcesu tej kuracji są potrawy, które przyczyniają się do znacznej poprawy gospodarki insulinowej i ciśnienia w organizmie.

  1. Dieta nisko histaminowa

Jest to pewnego rodzaju dieta eliminacyjna, mająca na celu wykluczenie produktów bogatych w histaminę i rzeczy stymulujących jej produkcję w organizmie człowieka. Jest ona zalecana osobom cierpiącym na nietolerancję histaminy. Tego typu schorzenie ujawnia się zwykle w kwiecie wieku.

Podczas jej stosowania nie można spożywać między innymi pomidorów, śliwek, truskawek, czekolady, tuńczyka, salami, surowej kiełbasy i wiele innych produktów. Więcej informacji o diecie nisko histaminowej przeczytasz tutaj: https://schudniemy.pl/dieta-niskohistaminowa-co-to-jest-i-na-czym-polega/.