Karczma Brzozowo.pl

Tworzymy Twoje pyszne wspomnienia

Jak przygotować dietetyczny koktajl na drugie śniadanie?

Zazwyczaj kompletnie rezygnujesz z jedzenia drugich śniadań, bo nigdy nie wiesz, co takiego mógłbyś zabrać do pracy, aby skonsumować to w ciągu kilku minut i nie ryzykować wybrudzeniem świeżo wypranej koszuli? Codzienne sięganie po batoniki ze sklepu nie jest jednak zbyt dobrym pomysłem.

Pyszny i dietetyczny koktajl na drugie śniadanie

Zamiast stawiać na gotowce, tym razem spróbuj przygotować sobie dietetyczny koktajl z różnych zielonych warzyw. Oczywiście za każdym razem możesz dodać do niego nieco inne produkty. Sięgaj po to, co akurat będziesz mieć w lodówce czy miseczce z warzywami i owocami. Koktajl nie ma prawa się nie udać! W jego przypadku nietypowe smakowe mieszanki zwykle są wskazane, bo to właśnie z nich na ogół wychodzą najpyszniejsze napoje!

Mimo wszystko powinieneś dbać o to, by bazą dla twojego dietetycznego koktajlu na drugie śniadanie zawsze były zielone warzywa liściaste. Są to jedne z najzdrowszych produktów spożywczych. W Polsce raczej ich nie doceniamy, a szkoda, bo nie kosztują one dużo (zwłaszcza gdy dorwiesz je na promocji), a oferują same odżywcze dobroci. Jedną z cenniejszych substancji, jaką znajdziesz w większości zielonych warzyw liściastych, jest chlorofil będący ich podstawowym barwnikiem. To bardzo dobry antyoksydant, który dba m.in. o twój układ krwionośny. O ten układ zadba również żelazo, czyli kolejna substancja występująca w większych ilościach właśnie w warzywach o zielonej barwie.

Więcej interesujących wpisów dotyczących zdrowego stylu życia i odpowiedniego odżywiania, znajdziesz w serwisie czemu.pl.

Zielony koktajl na drugie śniadanie powinien być jednak choć trochę słodki, abyś mógł go wypić ze smakiem

Nie żałuj więc sobie owoców. W takim napoju warzywa powinny oczywiście przeważać, ale śmiało uzupełnij je całym kiwi, jabłkiem albo po prostu zwykłym bananem (ten dojrzały będzie najsłodszy i najsmaczniejszy). Jeżeli dietetyczny koktajl okaże się zbyt gęsty, koniecznie dodaj do niego trochę wody albo jakiś napój roślinny. Aby podwyższyć jego kaloryczność, sięgnij po masło orzechowe. Dodatki są tak naprawdę dowolne. Pamiętaj, że to tobie ma to wszystko smakować.